Login: Hasło:
Niedziela, 26 wrzesień 2021


V-LINK


   Najnowszym osiągnięciem firmy Satel Oy jest opracowanie modułu do zapisu i kompresji obrazu V-LINK100. Moduł ten umożliwia stworzenie systemu do bezprzewodowego przesyłania obrazu w oparciu o transmisję poprzez radiomodemy.
Jak dotąd głównym problemem realizacji tego zagadnienia było przesyłanie dużej ilości danych z ograniczoną przez radiomodemy prędkością (maksymalnie. 19200 bit/s). Zastosowanie najnowszych technik przy zapisie i kompresji danych w module V-LINK100, otwiera możliwość przesyłania obrazu również w bezprzewodowych sieciach szeregowych pracujących w zakresie częstotliwości poniżej 900 MHz.

Zasada działania:
W skład systemu wchodzą kamera, moduł V-LINK100, radiomodemy Satelline-3AS(d) oraz komputer PC. Obraz zbierany z kolorowej kamery jest zapisywany i kompresowany przez moduł V-LINK100, a następnie przesyłany drogą radiową do komputera umożliwiającego podgląd monitorowanego obiektu. Ponadto na komputerze tym można zapisywać przesłane z kamery pojedyncze klatki lub nagrywać obraz w sposób ciągły. Dzięki użyciu efektywnego mechanizmu kompresji danych, wymagana do archiwizacji obrazu pamięć jest raczej marginalna.
Rozwiązanie techniczne tego systemu opiera się na innowacyjnym algorytmie zapisu obrazu i oprogramowaniu kompresującym, które w znaczący sposób zmniejsza ilości przesyłanych danych. Każda ramka jest przesyłana przez radiomodemy w formie sygnału cyfrowego. Ze względu na ograniczoną przepustowość łącza radiowego, przy jednoczesnej potrzebie dużej częstotliwości odświeżania obrazu z kamery, przesyłane są nie całe klatki obrazu, a jedynie zmiany zaistniałe w obrazie.

Obraz z kontrolowanego obiektu może być przesyłany z częstotliwością nawet 1-2 razy na sekundę. Jakość obrazu jest uzależniona od częstotliwości odświeżania obrazu. System V-LINK100 zawiera ponadto 3 porty I/O do podłączeń zewnętrznych. W przypadku alarmu, porty te mogą być użyte - automatycznie lub załączone zdalnie - do włączania oświetlenia, aktywacji alarmu, otwarcia / zamknięcia bramy, itd.

DANE TECHNICZNE:

  Parametry obrazu:
  • Jakość obrazu Regulowana
  • Rozdzielczość PAL 160 x 120, 320 x 240, 640 x 480
  • Odświeżanie 2 klatki/s ÷ 1 klatka/20 s
  • Rozmiar obrazu Dowolnie ustawialny

  Format zapisu:
  • Pojedyncze zdjęcie JPG
  • Obraz video MVQ

  Wejścia/Wyjścia:
  • Wejście video, BNC Połączenie PAL - Video, 1 Vpp, 75Ω
  • Wejście video, USB USB - kamera (1420-format)
  • Złącze D-15 Radiomodem - Satelline-3AS(d), 25 kHz, 19200 bit/s
  • Złącze Mini-DIN 3 prekonfigurowalne porty I/O, konsola kontrolna
Aktualnie na stronie jest 14. gości
TWÓJ NR IP: 3.215.177.171
Odsłon strony: 551194