Login: Hasło:
Niedziela, 23 czerwiec 2024


ALAN-516


       Radiotelefon ALAN 516 typu LPD (Low Power Device) pracuje w paśmie UHF z modulacją FM i jest przeznaczony do osobistej łączności radiowej. Urządzenie jest przystosowane do pracy na 69 kanałach, wybieranych za pomocą przycisków umieszczonych na przedniej ściance radiotelefonu. ALAN-516 jest bardzo lekki i energooszczędny, posiada efektywną antenę. Umożliwia uzyskanie łączności w promieniu do około jednego kilometra w otwartym terenie. Dzięki stosunkowo małym rozmiarom i zwartej konstrukcji znajduje bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia.

 

Dużą zaletą jest wbudowana opcja VOX, dzięki której przy zastosowaniu zewnętrznego zestawu nagłownego (słuchawka + mikrofon), możliwe jest porozumiewanie się bez konieczności naciskania przycisku nadawania. Wystarczy zacząć mówić i już. Funkcja interkomu jest szczególnie przydatna do komunikacji między kierowcą i pasażerem motocykla lub załogą samochodu rajdowego. Ze względu na parametry urządzeń LPD nie wymaga on żadnych rejestracji, opłat i zezwoleń. Dzięki pracy w paśmie UHF z modulacją FM urządzenie nie jest wrażliwe na zakłócenia atmosferyczne i przemysłowe. Radiotelefon jest wyposażony w gniazdo zewnętrznego ładowania oraz gniazdo zewnętrznego mikrofonogłośnika.

 

Dostępne wyposażenie dodatkowe to ładowarka sieciowa, mikrofonogłośnik, mikrofonosłuchawka, laryngofon i zestaw nagłówny. Zasilanie urządzenia to 3 baterie lub akumulatorki AA. ALAN 516 jest wyposażony w system redukcji poboru prądu, który w znacznym stopniu umożliwia przedłużenie działania na jednym komplecie baterii. Blokada szumów jest automatyczna, dodatkowo radiotelefon posiada przycisk pełnego monitorowania częstotliwości. ALAN-516 umożliwia również "czuwanie" na dwóch różnych kanałach jednocześnie (funkcja DW - dual watch), radiotelefon ułatwia wywołanie rozmówcy przyciskiem CALL (modulowany sygnał wywołania). Pomocna jest też funkcja SCAN, umożliwiająca szybkie przeszukiwanie / skanowanie wszystkich 69 kanałów.

Parametry techniczne:
Ogólne:
Ilość kanałów: 69
Odstęp międzykanałowy: 25kHz
Częstotliwość pracy: 433.075MHz - 434.775MHz
Zasilanie: 3 baterie AA; Ni-Cd; Ni-MH
Zakres temp. pracy: -20 +55°C
Kontrola częstotliwości: syntezer PLL
Stabilność częstotliwości: 2.5ppm
Waga: 100g (bez baterii)
Wymiary: 95x50x25mm
Odbiornik:
Czułość: lepsza niż 0,35µV
Moc AF (m.cz.): 300mW
Pasmo przenoszenia: 300-3000Hz
Częstotliwości pośrednie: 1° IF:21.4MHz; 2°IF:455kHz
Nadajnik:
Moc nadawania: 10mW ERP
Modulacja: F3E max +/-4,5kHz
Pobór prądu przy nadawaniu: <100mA (6V)

Aktualnie na stronie jest 9. gości
TWÓJ NR IP: 34.239.170.244
Odsłon strony: 643874