Login: Hasło:
Czwartek, 28 wrzesień 2023


ALAN-507


       Radiotelefon ALAN 507 typu LPD (Low Power Device) pracuje w paśmie UHF z modulacją FM i jest przeznaczony do osobistej łączności radiowej. Urządzenie jest przystosowane do pracy na 69 kanałach, wybieranych za pomocą przełączników umieszczonych na przedniej ściance radiotelefonu. ALAN-507 jest bardzo lekki i energooszczędny, posiada efektywną antenę. Umożliwia uzyskanie łączności w promieniu do około jednego kilometra w otwartym terenie. Dzięki stosunkowo małym rozmiarom i zwartej konstrukcji znajduje bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia.

Dużą zaletą jest wbudowana opcja VOX, dzięki której przy zastosowaniu zewnętrznego zestawu nagłownego (słuchawka + mikrofon), możliwe jest porozumiewanie się bez konieczności naciskania przycisku nadawania. Wystarczy zacząć mówić i już. Ze względu na parametry urządzeń LPD nie wymaga on żadnych rejestracji, opłat i zezwoleń. Dzięki pracy w paśmie UHF z modulacją FM urządzenie nie jest wrażliwe na zakłócenia atmosferyczne i przemysłowe. Radiotelefon jest wyposażony w gniazdo zewnętrznego ładowania oraz gniazdo zewnętrznego mikrofonogłośnika.

Dostępne wyposażenie dodatkowe to ładowarka samochodowa, ładowarka sieciowa i mikrofonogłośniki. Zasilanie urządzenia to baterie lub akumulatorki, na których może on pracować bez przerwy w standardzie 90/5/5 (czuwanie / nadawanie / odbiór) co najmniej 16 godzin. Blokada szumów jest automatyczna, dodatkowo radiotelefon posiada przycisk pełnego monitorowania częstotliwości. Urządzenia posiada tzw. roger beep (opcjonalnie wyłączany). ALAN-507 umożliwia również "czuwanie" na dwóch różnych kanałach jednocześnie (funkcja DW - dual watch), radiotelefon ułatwia wywołanie rozmówcy przyciskiem CALL (modulowany sygnał wywołania). Pomocna jest też funkcja SCAN, umożliwiająca szybkie przeszukiwanie / skanowanie wszystkich 69 kanałów.

Parametry techniczne:
Ilość kanałów: 69 kanałów
Odstęp międzykanałowy: 25kHz
Częstotliwość pracy: 433,075 - 434,775 MHz
Moc nadajnika: typowo 10 mW ERP
Modulacja: F3E, 5kHz max.
Czułość: < 0,35uV
Moc m.cz.: 300 mW
Zasilanie: 3 sztuki ogniw AA (3,6 do 4,5 Vdc)
Czas pracy 1 pakietu baterii: około 45h
Temperatura otoczenia: -10...+55 st.C
Waga: 100 g (bez baterii)
Wymiary: 100 x 50 x 30 mm

Aktualnie na stronie jest 37. gości
TWÓJ NR IP: 3.236.46.172
Odsłon strony: 624640